Cariere

In cei 29 de ani de experienta am inteles ca obiectivele ni le atingem cu ajutorul angajatilor nostri. Cu ajutorul lor si a catorva ingrediente indispensabile precum colaborare, comunicare, respect, perseverenta, implicare, empatie, creativitate si dorinta de perfectionare reusim sa ducem proiecte ambitioase la final.

Daca vrei sa te alaturi echipei noastre, te asteptam sa aplici pentru urmatoarele posturi la adresa de mail: hr.systems@icco.ro:

Inginer instalatii electrice de curenti slabi

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice in domeniul electric;
  • Experienta cel putin trei ani in derularea de proiecte specifice instalatiilor electrice de curenti slabi;
  • Abilitati practice pentru instalatii electrice;
  • Cunostinte de baza in retele IT;
  • Cunostinte bune MS Office;
  • Limba engleza – nivel avansat;
  • Carnet de conducere: cat. B;
  • Disponibilitate de lucru in conditii de santier (inclusiv apt pentru lucru la inaltime)
  • Disponibilitate la deplasari si program prelungit;
  • Bune abilitati de comunicare si organizare;
  • Cazier judiciar fara antecedente penale;
  • Cursul inginer sisteme de securitate, constituie un avantaj.

Responsabilitati:

  • Coordoneaza, dar si realizeaza lucrari de montaj instalatii electrice, in conformitate cu proiectul existent, prevederile contractuale si normativele in vigoare;
  • Optimizeaza solutia tehnica propusa in proiect;
  • Monitorizeaza derularea lucrarilor, cu accent pe calitate, incadrarea in termene si in bugetul de manopera alocat;
  • Intocmeste documentele de receptie, pe faze de executie;
  • Participa la procesul de achizitie de echipamente si materiale pentru lucrari;
  • Coordoneaza si participa la operatiunile de mentenanta pentru sistemele instalate de firma.

Se ofera:

  • Salariu corelat cu piata muncii;
  • Firma cu facilitatile fiscale din OUG 114/2018: activitate in constructii, perioada 2019 – 2028
  • Masina de serviciu;
  • Mediu de lucru profesional;
  • Oportunitati de formare si specializare profesionala

Reprezentant tehnic vanzari

  • mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii actuali;
  • prospectarea pietei si gasirea de clienti noi;
  • intocmirea de oferte tehnico-economice;
  • monitorizarea concurentei;
  • realizarea target-ului lunar de vanzari si incasari;
  • organizarea si urmarirea contractului pana la finalizarea acestuia;
  • colaborarea cu celelalte departamente din cadrul firmei pentru realizarea obiectivelor.

Cerinte:

  • studii superioare tehnice (de preferat electrotehnica, instalatii, automatizari);
  • experienta in vanzari de instalatii tehnice (vindem instalatii electrice “la cheie”);
  • experienta in sisteme de securitate sau instalatii electrice constituie un avantaj;
  • cunostinte solide operare PC, MS Office;
  • cunostinte de limba engleza, nivel avansat;
  • carnet de conducere: categ. B;
  • disponibilitate la deplasari;
  • cazier judiciar fara antecedente penale;
  • bune abilitati de comunicare si organizare.

Oferta noastra:

  • pachet salarial atractiv;
  • firma cu facilitatile fiscale din OUG 114/2018: activitate in constructii, perioada 2019 – 2028
  • mediu de lucru profesional;
  • bonusuri in functie de lucrari;
  • oportunitati de dezvoltare a carierei;
  • traininguri de specialitate;
  • masina de serviciu, telefon mobil, PC;
  • bonuri de masa.

Electrician instalatii electrice de curenti slabi

Cerinte:

  • Studii medii (diploma bacalaureat): calificare ELECTRICIAN;
  • Experienta: electrician instalatii electrice (preferabil curenti slabi, sisteme de securitate, cablare structurata voce/date) cel putin doi ani;
  • Disponibilitate de lucru in conditii de santier (inclusiv apt pentru lucru la inaltime) ;
  • Carnet de conducere cat. B;
  • Cursul de tehnician sisteme de securitate constituie un avantaj.

Se ofera:

  • Bonuri de masa;
  • Decontarea orelor suplimentare;
  • Oportunitati de formare si specializare profesionala.

Inginer proiectant instalatii electrice curenti slabi

  • Realizeaza proiecte pentru sistemele pe care le instaleaza firma utilizand software specializat;
  • Participa la elaborarea de solutii tehnice in legatura cu planurile intocmite;
  • Realizeaza memorii tehnice pentru proiecte;
  • Culege informatii tehnice pentru elaborarea planurilor si proiectelor contractate de firma;
  • Efectueaza vizite in santiere sau la lucrari;
  • Ofera consultanta tehnica pentru colegii implicati in realizarea proiectelor.

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice NUMAI in domeniu electrotehnic, electronic sau automatizari;
  • Cunostinte solide de AutoCAD si MS Office;
  • Diploma de proiectant sisteme de securitate constituie un avantaj important;
  • Experienta in proiectare de instalatii electrice JT este un avantaj;
  • Bune abilitati de comunicare si organizare.

Se ofera:

  • Salariu corelat cu piata muncii
  • Traininguri de specialitate
  • Bonuri de masa